Eckhart Tolle on öelnud: Käesolev hetk on kõik, mis sul on. Muuda PRAEGU oma elu esmaseks fookuseks.

Süda on sinu kese. Elades läbi südame oled enesega kooskõlas. Iga sinu mõte, soov, tunne, valik, tegu ja prioriteet on sel moel seadistatud üheks toimivaks tervikuks ning „hea on olla“. Sellises koherentses seisundis inimene on kogu maailmale õnnistus.

Mis juhtub, kui kese läheb paigast ja nihkub endast väljapoole, millelegi või kellelegi teisele? Midagi muud esmalt ei juhtugi, kui et enam ei ole sul hea olla. Aga pikaajaliselt keskmest väljas viibides võivad hakata avalduma erinevad tervisehäired ja haigusedki. Sellepärast on TUNNE sinu jaoks oluline infokanal, seeläbi saab igas hetkes märgata, kus on su kese ja kas elad oma isiklikku olevikku enese olemusega harmoonias.

Sageli arvatakse, et selleks, et „mul saaks hea olla“, peab midagi minust väljaspool või keegi teine muutuma. Selline tingimuste seadmine iseenda õnnele ja sisemisele rahulolule on peamine „halva“ enesetunde põhjus. HALB on kõik see, mida sa TUNNED, kui väline maailm ei vasta sinu OOTUSTELE. Ja kui sa seda ise ei märka, annad MÕTETEGA sellele tundele aina hoogu juurde. Teadvustamata uskumusmustritest juhitud mõtted loovadki ootusi ja eeldusi. Ja lõpuks ei ole vahet, kes või mis sinu rahulolematu tähelepanu osaks on saanud – kui see asub sinust väljaspool, oled sa justkui „endast väljas“. Eesti keel on siinkohal väga täpne.

Aga sellest ei ole midagi, kui tasakaal on kõikuma löönud, sest kohe, kui sa märkad, et tunne on halb, saad sa oma keskmesse tagasi pöörduda. Selleks on tarvis* lihtsalt keskenduda oma SÜDAMELE ja kujutleda, et HINGAD läbi oma südame kuni rahuned ja jõuad käesolevasse hetke kohale. Ning siis meenuta mõnda eriti imelist hetke oma elus, mil sul „oli hea olla“ ja lase see TUNNE endas taas esile tulla. Su keha mäletab seda tunnet. Ja sa oledki jälle endaga kooskõlas ning valmis elama, olema ja tegutsema läbi oma südame.

*Südame Matemaatika Instituudi Uurimiskeskuse väljatöötatud tehnika põhjal (Institute of HeartMath Research Center).

Rajalind 🕊

Ilmunud toimetatud kujul HI uudiskirjas 7.2022.