Edenemise võti on koostöö. Koostöö võti on ühine pealisülesanne ja osaliste kirglik suhe eesmärki. Pealisülesande leidmise võti on kommunikatsioon indiviidide vahel. Kire võti mingi tegevuse suhtes on enese tundmine. Kommunikatsiooni võti on austus. Enese tundmise ja austuse allikas on armatus. Seega armastusest sõltub meie edenemine.

Kui puudub armastus, pole austust teiste ja enese vastu. Kui puudub austus teiste vastu, ei õnnestu kommunikatsioon. Kui puudub eneseaustus, jääb leidmata adekvaatne kontakt endaga, kutsumus ja edasiviiv kirg. Kui suhtlemine on komplitseeritud, ei selgu ühisosa. Kui puudub kirega segunenud kutsumus, puudub motivatsioon ja järjepidevus. Kui pole ühisosa, on koostöö võimatu. Kui puudub kirg, ei kesta koostöö kuigi kaua.

Koostööliste- ja teelisteta jääb inimene hätta, me vajame teineteist. Kui pole koostööd, jääb nii mõndagi sündimata, loomata, teostamata… seda muidugi kiretu ja koostöövõimetu seisukohast. Teised jätkavad ikka, loovad, on täis kirge ja ühel hetkel “paratamatult” ka edukad.

Me vajame toimetulekuks armastust.
Valik on igaühe enda teha.