Kuldne reegel läbi aegade, kultuuride ja religioonide (vabas sõnastuses):

KOHTLE KÕIKI NII NAGU TAHAD, ET SIND ENNAST KOHELDAKSE JA SOOVI TEISTELE SEDA SAMA, MIDA ISEENDALEGI SOOVID.

Nii lihtne. Ja nii loogiline. Nii üldteada. Ja ometi nii raske järgida. Sest kuni meie enda sügavama olemuse üle valitsevad ego, hirm ja näiliselt ka väline maailm, pole see teostatav. Kohe, kui meie sisemise maailma üle hakkab valitsema meie Tõeline Olemus – Igavikuline Kõrgem Mina -, on see reegel naturaalne ja iseenesest toimiv.

Ütlen endale: Mina olen oma maailma hea valitseja! Ma armastan ennast ja oma maailma ja selle elanikke tingimusteta ja võtan igaühe vastu, kuulan, märkan ja tunnustan teda. Kõik on üks. Nagu sees nõnda väljas. Nagu ülal, nõnda all. Seeläbi, et teadvustan ja võtan vastu iga elaniku enda sisemises kuningriigis, olgu ta Rõõm, Häbi, Usk, Viha, Nauding, Ego, Lootus, Hirm või kes iganes muu, saan aksepteerida ka igaüht, kes elab välises maailmas, sellisena nagu ta on.

Ja mõistes/taibates/adudes/kogedes Armastuse olemust ning tervikliku Kõik-On-Üks olemust, on loomuomane viis suhestuda kõige ja kõigiga nii – Sina oled Mina teine väljendusvorm, ma armastan Mind ja seega ma armastan Sind. Ma tahan Sulle sama, mida iseendale.

Kes teeb teisele haiget, see pole ennast lihtsalt veel ära tundnud selles teises ja seega suure tõenäosusega ka iseendas. Aga kõik muutub. Seepärast saab igaüks jõuda talle parimal ajal, mil ta on valmis, iseenda sügavama olemuseni. See pole keelatud kellelegi. Vastupidi. Pigem ootab meie igaühe Hing, et me sissepoole pöörduksime ja iseenda olemusega kontakti taaslooksime. See pole voo-doo või udujutt. See pole ka “puukallistajate ja pilvedes hõljujate teema”. Hing on meist igaühel, kas pole loomulik ja loogiline Temaga kohtuda? Ego pole Hing. Edu pole Eesmärk. Võim pole Vägi. Iha pole Armastus.

Mis siis on? Kõrgem Mina teab. Küsigem ta käest. Ta vastab meeleldi.