Vanga tõdes, et inimesed, kes ei oska oma keha kuulata, lahkuvad sageli veel enne 65. eluaastat. Selliste inimeste aitamiseks sõnastas Vanga 10 punkti, mida on kasulik järgida igaühel.

1. Kuulake oma keha ja saage aru, millal tal on mugav ja millal mitte. Küsige enne millegagi alustamist oma kehalt, kas see talle meeldib. Kui keha saadab vastuseks signaali füüsilisest või emotsionaalsest ebamugavusest, siis peatuge. Kui mitte, siis tegutsege.

2. Elage olevikus, sest see on ainus aeg, mis päriselt teile kuulub. Võtke tervikuna vastu kõik, mis teie juurde tuleb. Olevik on just selline, nagu ta olema peab, kuna selles väljenduvad looduse seadused. Ärge võidelge pidevalt, vaid tundke ühtsust kogu maailmaga.

3. Leidke aega vaikimiseks, meditatsiooniks, rahunemiseks ja sisekõneks. Püüdke olla nii, et sisekõne ajal juhiks teid intuitsioon, mitte väljastpoolt pealesurutud reeglid.

4. Vabanege vajadusest pälvida kiitust. Te ise olete enda ainus kohtunik ja teie eesmärk on olla väärikas sõltumata sellest, mida teised mõtlevad. Selle mõistmises peitub vabadus.

5. Vabanege raevust. Kui reageerite mõne inimese või olukorra peale protesti või raevuga, siis teadke – te võitlete üksnes iseendaga. Vastupanu on möödunud solvumistest tekkinud kaitse. Vabanedes sellisest raevust saate terveks ja ühinete kõiksusega.

6. Teadvustage end. Teadke, et sõna “seal” väljendab teie tegelikkust siin. Inimesed, kelle peale reageerite eriti suure armastuse või raevuga, on teie sisemaailma peegeldused. See, mida te kõige rohkem vihkate, on tegelikult see, mida kõige enam iseendas eitate. See, mida kõige enam armastate, jällegi see, mida kõige enam ihaldate. Kasutage “suhete peeglit” enese arengu suunamiseks. Eesmärk on enese täielik teadvustamine. Kui te selle saavutate, ilmub ihaldatu justkui iseenesest ja see, mis teile kõige vähem meeldib, kaob.

7. Vabanege kohtumõistmise koormast ja teil hakkab kohe kergem. Kõike võib mõista ja andestada, kuid kui olete kohtuniku positsioonil, siis lakkate mõistmast ja välistate võimaluse armastuse kaudu õppida. Teiste üle kohut mõistes väljendate heakskiidu puudumist ka iseendale. Pidage meeles, et iga andestatud tegu suurendab teie armastust iseenda vastu.

8. Ärge mürgitage oma keha ebasobiva toidu, vee või mürgiste emotsioonidega. Teie keha on midagi palju enamat kui mõista oskate. Ta on ratas, mis viib teid mööda arenguteed edasi. Iga raku tervisest sõltub teie tervis tervikuna.

9. Asendage hirmust tingitud käitumine armastusega. Hirm tuleneb millestki, mida te mäletate. Mäletades, mis on teile varem haiget teinud, suunate oma energia sellele, et midagi niisugust enam ei korduks. See ei kaitse teid aga kuidagi uue valu eest. Uue valu vastu aitab armastus. Juhindudes oma sisemisest tõest, suudate vastu seista igasugusele ohule, kuna teie sisemine jõud ei allu hirmule.

10. Füüsiline maailm on ainult peegel, mis näitab sügavamat mõistust. See on kogu mateeriat ja energiat korrastav nähtamatu jõud ja kuna selle osake asub teie sees, siis olete teie selle kosmilise jõu osa. Nii olete kõigega lahutamatult seotud ega saa endale lubada planeedi saastamist. Te ei saa endale lubada ka mürgitatud intellektiga elamist, kuna iga mõte väljendub selles ühises väljas. Nii teie kui ka Maa jaoks on kasulik elada tasakaalus ja puhtuses.

Elu on looming. On olemas palju teadvuse tasandeid ja seega ka palju võimalikke tasandeid loominguks. Üllas eesmärk on olla täielikult armastav, mitte mõista kohut ja kiita iseennast.

— Pimeda selgeltnägija Vanga 10 soovitust õnnelikuks eluks
(Katkendid raamatust “Vanga”, koostaja Anneli Sihvart, kirjastus Pegasus, 2011)