Need raamatud…

 …vaimustasid, inspireerisid, rikastasid, avardasid!
Jah, neid on palju, aga siia lisanduvad aegamisi ja suvalises järjekorras – nii kuidas mahti leian :)

Jalutuskäik iseendasse

Jalutuskäik iseendasse

Alar Tamming

Mõnus muhe ja samas asjalik teekond iseenda sisekosmosesse. Raamat, mida soovitan julgelt lugeda juba teismeeast kuni selle vanuseni, millal arvad, et ennast päriselt veel ei tunne. :) 

Hea on lugeda teksti, mis on originaalis eestikeelne – paljud mõtted kõlavad seepärast ka lingvistiliselt meeldejäävalt.

Armastus on sihtpunkt. Kui piisavalt kaua jalutada, võibki kohale jõuda.

LOETUD.

Alice imedemaal

Alice imedemaal

Lewis Carroll

Minu lemmik lapsepõlvest peale ja inspireeriv siiani. Julgustas väljendama oma sisemist muinasjutumaailma teistelegi. Raamat, mis kõnetab igas eas, avades aina uusi külgi. Siiani tsiteerin aegajalt Kübarsepa, sinise tõugu või irvik-kiisu ütlemisi.

Kahtlemata minu enim kordi loetud raamat.

Transpersonaalne areng

Transpersonaalne areng

Roberto Assagioli

Raamat, mis andis eneseusu ja julguse tagasi. Avardas maailma ja enesetunnetust. Ma pole üksi! See kõik peabki nii olema! See vähemasti on nii olnud teistegagi. Mis asi? Seda saab teada vaid lugeja. Vihjeteks märgusõnad: Dante, ülimina, müstika.

Rammus vaimutoit.

Kõikuse lühilugu

Kõikuse lühilugu

Ken Wilber

Suurepärane mõttemustritest vabanemise ja laiema tervikpildi saavutamise abivahend. Kaugel esoteerikast, aga väga lähedal tunnetusele. Eri maailmavaateliste mudelite essentsist kooruv ürgtõe kogum, erisustes sisalduva samasuse kontsentraat, kõiksuse universaalsed alused.

Raamat, mida hoida käeulatuses.

Ajupesu. Mõtete kontrollimise teadus.

Ajupesu. Mõtete kontrollimise teadus.

Kathleen Taylor

Meeli ja teadmisi avardav raamat – aju sünapsite iseärasusest kuni sõjavangide peal rakendatud “veenmistehnikateni”, ajupesu ajaloost võimalike tulevikustsenaariumiteni, reklaami ja poliitika punutud võrkudest enesekaitse võimalusteni. Infotehnoloogia ajastu inimestele möödapääsmatult oluline lugemine.

Teadja

Teadja

Tommy Hellsten

Avasin selle raamatu on elu pöördepunktis. See oli nagu soe maarohutee talveõhtul. Julgustav ja tasakaalustav. Eriti huvitav on see, et tegemist on tõestisündinud looga, mis mõjub kui psühhoteraapia. Hellsten omas elemendis.

Usun, et loen seda kunagi veelkord.

Biotsentrism

Biotsentrism

Robert Lanza, Bob Berman

Teaduse ja teadvuse koostööst sündinud biotsentrismi idee seletab omal delikaatsel kuid põhjapaneval moel nii mõndagi – kui mitte kõike -, mis kogemuse, teadmise, mõtte ja mateeria tasandil inimkonnale küsimusi tekitanud on.

Inspireeriv ja väekas!

Naised, kes jooksevad huntidega. Müüte ja pajatusi ürgnaise arhetüübist.

Naised, kes jooksevad huntidega. Müüte ja pajatusi ürgnaise arhetüübist.

Clarissa Pinkola Estes

Kui on olemas midagi tõeliselt üdisse tungivalt isiklikku ja päriselt läbinägelikku, siis siin see on. Raamat ürgsete lugudega ja nende süvaanalüüsiga, mis aitab lahti harutada mistahes vaka alla seisma pandud tunde, mõtte, hirmu, unistuse või kogemuse. Nähtavale ilmub kõik, mis meid tegelikult mõjutab läbi elu ja igal hingetõmbel.

Seitse sabasulge ehk katse kirjeldada inimeselooma

Seitse sabasulge ehk katse kirjeldada inimeselooma

Toomas Paul

Suurepärane raamat. Mängib inimese maailmavaatega kulli. Kõditab kurgualust ja samas vehib luuaga nina all. Irooniline. Heatahtlik. Haarav. Tõsine. Põhimõtteliselt kogu raamat on tsiteerimist väärt! Kummardus autorile!

Remark: suur au on olla oma abikaasaga paari pandud 2001. aastal just Toomas Pauli käe läbi.

Meelepetted

Meelepetted

David Icke

Kui see kolmeosaline teos ei ole inspireeriv, võimaluste piire nihutav ja hämmastav, siis ei ole seda mitte miski! Tegemist on muidugi karmi sisuga, tuues esile kogu “saasta”, mis inimühiskonnas “hulbib”, kuid avardab samas inimese väe mastaape… Üks on kindel – on suur vahe inimestel, kes on ja kes ei ole seda raamatut lugenud…

Naiseks olemise kunst

Naiseks olemise kunst

Katrin Saali Saul

Raamat iseendale. Absoluutselt suurepärane, kaunis, julgustav, humoorikas, silmiavav. Pärast selle raamatu lugemist on palju lihtsam ennast armastada ja olla see, kes olen.

Meister ja Margarita

Meister ja Margarita

Mihhail Bulgakov

Teine lemmik juba noorepõlvest peale. Pöörane, sügav ja õpetlik. Müstiline ja realistik… Ei ole palju neid raamatuid, mida korduvalt loed, sellest seltskonnas räägid ja millega elust võrdumeid leiad.

Lõputult.

Väli

Väli

Lynne McTaggart

Universumi salajase jõu otsingul. Raamat, mis aitab mõista teadvust ning tegelikkust ja ühendab nagu möödaminnes teaduse ja jumaliku kontseptsiooni üheks tervikuks. Vaist ja tunnetus ütlesid seda kõike juba ammu, tõttöelda on inimkonnas alati leidunud neid, kes selle tõe on ära tundnud. Aga nüüd on ka kaasaegsed tippteadlased tõestanud asju, mida siiani tõsiselt ei võetud, sealhulgas kaugnägemine, homöopaatia, telepaatia ja tervendamine.