Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Need raamatud…

…vaimustasid, inspireerisid, rikastasid! Jah, neid on palju, aga siia lisanduvad aegamisi :)

Alice imedemaal

Alice imedemaal

Lewis Carroll

Minu lemmik lapsepõlvest peale ja inspireeriv siiani. Julgustas väljendama oma sisemist muinasjutumaailma teistelegi. Raamat, mis kõnetab igas eas, avades aina uusi külgi. Siiani tsiteerin aegajalt Kübarsepa, sinise tõugu või irvik-kiisu ütlemisi.

Kahtlemata minu enim kordi loetud raamat.

Teadja

Teadja

Tommy Hellsten

Avasin selle raamatu on elu pöördepunktis. See oli nagu soe maarohutee talveõhtul. Julgustav ja tasakaalustav. Eriti huvitav on see, et tegemist on tõestisündinud looga, mis mõjub kui psühhoteraapia. Hellsten omas elemendis.

Usun, et loen seda kunagi veelkord.

Kõikuse lühilugu

Kõikuse lühilugu

Ken Wilber

Suurepärane mõttemustritest vabanemise ja laiema tervikpildi saavutamise abivahend. Kaugel esoteerikast, aga väga lähedal tunnetusele. Eri maailmavaateliste mudelite essestsist kooruv ürgtõe kogum, erisustes sisalduva samasuse kontsentraat, kõiksuse universaalsed alused.

Raamat, mida hoida käeulatuses.

Naised, kes jooksevad huntidega. Müüte ja pajatusi ürgnaise arhetüübist.

Naised, kes jooksevad huntidega. Müüte ja pajatusi ürgnaise arhetüübist.

Clarissa Pinkola Estes

Kui on olemas midagi tõeliselt üdisse tungivalt isiklikku ja päriselt läbinägelikku, siis siin see on. Raamat ürgsete lugudega ja nende süvaanalüüsiga, mis aitab lahti harutada mistahes vaka alla seisma pandud tunde, mõtte, hirmu, unistuse või kogemuse. Nähtavale ilmub kõik, mis meid tegelikult mõjutab läbi elu ja igal hingetõmbel.

 

Meister ja Margarita

Meister ja Margarita

Mihhail Bulgakov

Teine lemmik juba noorepõlvest peale. Pöörane, sügav ja õpetlik. Müstiline ja realistik… Ei ole palju neid raamatuid, mida korduvalt loed, sellest seltskonnas räägid ja millega elust võrdumeid leiad.

Lõputult.

Ajupesu. Mõtete kontrollimise teadus.

Ajupesu. Mõtete kontrollimise teadus.

Kathleen Taylor

Meeli ja teadmisi avardav raamat – aju sünapsite iseärasusest kuni sõjavangide peal rakendatud “veenmistehnikateni”, ajupesu ajaloost võimalike tulevikustsenaariumiteni, reklaami ja poliitika punutud võrkudest enesekaitse võimalusteni. Infotehnoloogia ajastu inimestele möödapääsmatult oluline lugemine.

Biotsentrism

Biotsentrism

Robert Lanza, Bob Berman

Teaduse ja teadvuse koostööst sündinud biotsentrismi idee seletab omal delikaatsel kuid põhjapaneval moel nii mõndagi – kui mitte kõike -, mis kogemuse, teadmise, mõtte ja mateeria tasandil inimkonnale küsimusi tekitanud on.

Inspireeriv ja väekas!

Transpersonaalne areng

Transpersonaalne areng

Roberto Assagioli

Raamat, mis andis eneseusu ja julguse tagasi. Avardas maailma ja enesetunnetust. Ma pole üksi! See kõik peabki nii olema! See vähemasti on nii olnud teistegagi. Mis asi? Seda saab teada vaid lugeja. Vihjeteks märgusõnad: Dante, ülimina, müstika.

Rammus vaimutoit.

 

Seitse sabasulge ehk katse kirjeldada inimeselooma

Seitse sabasulge ehk katse kirjeldada inimeselooma

Toomas Paul

Suurepärane raamat. Mängib inimese maailmavaatega kulli. Kõditab kurgualust ja samas vehib luuaga nina all. Irooniline. Heatahtlik. Haarav. Tõsine. Põhimõtteliselt kogu raamat on tsiteerimist väärt! Kummardus autorile!

Remark: suur au on olla oma abikaasaga paari pandud 2001. aastal just Toomas Pauli käe läbi.

Meelepetted

Meelepetted

David Icke

Kui see kolmeosaline teos ei ole inspireeriv, võimaluste piire nihutav ja hämmastav, siis ei ole seda mitte miski! Tegemist on muidugi karmi sisuga, tuues esile kogu “saasta”, mis inimühiskonnas “hulbib”, kuid avardab samas inimese väe mastaape… Üks on kindel – on suur vahe inimestel, kes on ja kes ei ole seda raamatut lugenud…

Naiseks olemise kunst

Naiseks olemise kunst

Katrin Saali Saul

Raamat iseendale. Absoluutselt suurepärane, kaunis, julgustav, humoorikas, silmiavav. Pärast selle raamatu lugemist on palju lihtsam ennast armastada ja olla see, kes olen.