Nägin und:

Olen kusagil Indias põllu ääres. Mööda põllu äärt kulgeb parajalt lai ja sirge jalgrada, mida mööda plaanin astuma hakata. Kuid äkki märkan madu ja siis juba palju erinevaid madusid, kes – igaüks omaette – raja ääres või selle vahetus läheduses lesivad. Üks – see on kobra – vaatab pea õieli ringi. Päris siin samas jala lähedal on ennast kerra tõmmanud musta-valge-punase kirju madu, ta vist magab. Minu juurde kõnnib üks naine, kes on näost ja kaelast väga paistes. Ta vaatab mulle otsa ja ütleb: “Ma sain maolt salvata, aga pole viga, küll ma üle elan.” Ta püüab naeratada. Vaatan uuesti rajale – ma pean millegipärast sinna poole minema, aga tõrgun – see on ilmselgelt ohtlik. Siis kuulen häält (kedagi näha ei ole), mis ütleb: “Võta ja külva suhkrut teerajale, see meelitab kohale sipelgad, kes on madude vaenlased. Sipelgad hävitavad või peletavad maod ja sa saad mööda jalgrada edasi minna.”

 

Ärgates uurisin lähemalt ja selgus, et sipelgad on tõepoolest madudele ohtlikud – nad võivad hulgakesi ka mao suust sisse kõndida ja ennast seestpoolt jälle välja süüa, mille käigus muidugi madu hukub. Sageli lasevad maod sipelgaid kohates kohe jalga, et sellised sündmused aset ei leiaks.

Ja suhkur on teada-tuntud sipelgate lemmik.

Sümbolina anti mulle nõu, kuidas oma eluteel või elu kutsel varitsevate ebameeldivuste ja õelate inimeste vastu ennast kaitsta. Suhkur sümboliseerib meeldivaid inimesi minu elus või rõõmu, õnne ja naudingut, sipelgad sümboliseerivad edukat tööd ja karjääri ning maod mõistagi halbade kavatsustega või kadedaid inimesi.

Koostöös õigete inimestega ja tehes oma asju rõõmuga, saabub edu, mis “närib” kadetsejaid “seestpoolt”, tõrjudes nad eemale minu elust.

Julgustav. Aitäh!

(Sündmuse aeg: 10.12.2015)

 

Rajalind